Kosova Sot

Mark Zuckerberg humbi 15 miliard dollarë në vitin 2018

Themeluesi i Facebook ka humbur pothuajse një të katërtën e...

Një tjetër aferë korruptive fshihet pas projektit të Unazës së madhe

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha bëri akuza të forta...

Veseli: BE të ketë qasje të sinqertë për Kosovën

Pas vendimeve që Kosova ka marrë kohët e fundit, kreu i...

Thaçi: Transformimi i FSK’së nuk jep arsye për t’u frikësuar

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka folur për takimin urgjent...

Martesa kolektive mes komunitetit LGBT në Brazil

Ceremonia e martesës, nga një ditë gëzimi është...

Tension në Bruksel, protesta kundër paktit për emigracionin

Mijëra protestues dolën këtë të diel në...

Deda komenton ofertën e Mogherinit që Kosova të heq taksën ndaj produkteve serbe

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se...

Përplasje e re mes Albin Kurtit dhe Dardan Molliqajt

Miratimi i rezolutës dhe ekipit për dialogun që u propozua nga...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

      Votoni për sportistin më të mirë të vitit 2018?

      • Akil Gjakova (Xhudo)
      • Arber Zeneli (Futboll - Kosova)
      • Distria Krasniqi (Xhudo)
      • Xhevdet Shabani (Futboll)
      • Dardan Berisha (Basketboll)
      • Nora Gjakova (Xhudo)
      • Donjeta Sadiku (Boks)
      • Kastriot Jupa (Hendboll)
      • Herolind Nishevci (Karate)
      • Altin Morina (Basketboll)

          VIP of the Day

          VIP

          Nora Istrefi 'pehri', përgaditet me 'kallë' Vitin e Ri (Foto)

          Këngëtarja Nora Istrefi, e njohur për shumë këngë hite, përgjatë karrierës, e qe besa edhe për pamjen dhe stilin tejet të sofistikuar, vazhdon të mbetet e pëlqyer nga publiku, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". Në një fotografi, e cila po qarkullon në rrjetet sociale, shfaqet Nora Istrefi pehri, e cila pa një pa dy, është duke u përgadditë me kallë natën e Vitit të...

          VIP

          Arta Bajrami, publikon albumin 'Dasma Shqiptare' (Foto)

          Këngëtarja e mirënjohur Arta Bajrami, pas një viti të suksesshëm me...

          VIP

          Besiana Mehmedi, më në formë se kurrë (Foto)

          Këngëtarja e njohur shqiptare nga Kërçova e Maqedonisë Besiana Mehmedi,...

          VIP

          Doli Marina te bunari, a thua vallë për kënd e ka marrë malli (Foto)

          E famshmja e rrjeteve sociale Marina Fara, sa më shumë që kalojnë vitet aq...

          Femra

          Receta kineze që iu jep shkëlqim flokëve

          Gratë kineze janë të popullarizuara për lëkurën e tyre të...

          Shëndetësia

          Përgatitja e lëngut në këtë mënyrë ju mban më gjatë të ngopur

           Pëlqeni të përgatitni 'smoothie' për kafjall, por jeni të...

          Shëndetësia

          Hiqeni qafe dhjamin nga trupi duke u ushqyer në këtë mënyrë

          Për të hequr qafe yndyrën nga trupi, është esenciale që të...

          Reçeta

          Receta e Cekës - Ramstek i marinuar

          PËRBËRËSIT: 1 kg. mish i pastruar nga zhapat, 6 lugë vaj, 1 lugë...

          Sport
          • Barcelona e deklason Levanten, mban kreun, Messi realizon hat-trick

           Barcelona ka marrë fitore të thellë 5-0 simysafir ndaj Levantes në kuadër të xhiros së 16-të në La Liga. Me këtë fitore Barcelona mbetet në krye të tabelës me 34 pikë,...

           Më Shumë
          • Roma fiton në shtëpi ndaj Genoas

           Roma ka shënuar fitore 3-2 ndaj Genoas në kuadër të xhiros së 16-të në Serie A të dielën në “Olimpico”. Fillimisht Genoa kaloi në epërsi me anë të sulmuesit polak...

           Më Shumë
          • Këto janë fjalët e Klopp për Shaqirin pas dy golave të tij në derbi ndaj Unitedit

           Liverpooli ka shënuar fitore mjaft të rëndësishme 3-1 në derbin ndaj rivalit të përbetuar Manchester Unitedit në kuadër të xhiros së 17-të në Premierligë të dielën...

           Më Shumë

          Roma në avantazh ndaj Genoas

          Roma ka kaluar në avantazh ndaj Genoas në ndeshjen që po...

          Roma e barazon rezultatin ndaj Genoas me anë të Kluivert

          Roma e ka barazuar rezultatin në 2-2 ndaj Genoas në kuadër...

          Mourinho shumë xheloz, i quan me fat golat e Shaqirit

          Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka analizuar humbjen e pësuar...

          Napoli fiton ndaj Cagliarit falë golit të vonshëm të Milikit

          Napoli ka marrë një fitore të rëndësishme si mysafir...

          Barcelona luan si mysafir ndaj Levantes

          Barcelona luan sonte ndaj Levantes në kuadër të xhiros së...

          Këto janë fjalët e Shaqirit pasi e mposhti vetë Man Unitedin

          Liverpooli ka shënuar fitore mjaft të rëndësishme 3-1...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Evropa në rrëmujë

          Shkruan: RICHARD N. HAASS Evropa përfshin vendet më të...

          Kosova ime-urime Ushtrinë!

          SHKRUAN: GANI QARRI Ëndrra shekullore për arritjen e lirisë,...

          Po na copëtohet territori

          SHKRUAN: SELVER LENJANI  Të nderuar përfaqësues të...

          Linja e re e ndarjes në politikën perëndimore

          Shkruan: Fareed Zakaria Fati i Amerikës urbane kundrejt Amerikës...

          Dossier

          Ja çfarë i shkruanin 100 vjet më parë studentët shqiptarë të Vjenës presidentit Wilson

          Arkivat nxjerrin letren qe studentët shqiptarë të Vjenës i drejtuan Presidentit të SHBA Woodrow Wilson, para Konferencës së Paqes, plot 100 vite me pare, me 15 dhjetor 1918. Në 18 janar të vitit...

          Planeti X

          Ku qëndrojnë shpirtrat e këqij

          Energjitë negative, apo shpirtrat e këqij - djajtë, zakonisht gjenden në purgator, apo ferr. Nga aty ato vijnë në Tokë dhe mund të ndikojnë te ne, njerëzit,raporton Gazeta Kosova Sot S hpirtrat...

          Ku qëndrojnë shpirtrat e këqij

          Energjitë negative, apo shpirtrat e këqij - djajtë, zakonisht...

          Enigmat e pazgjidhura të historisë

          Shumë gjëra që kanë ndodhur në të kaluarën...

          Rrëzimet e "aeroplanëve fantazmë"

          Zhdukja e aeroplanëve është një fenomen që po ndodh...

          Pesë llojet e xhindeve

          Sipas fesë islame, ekzistojnë tri kategori të qenieve të...

          Auto&Tech

          Veturat e reja elektrike do të mbushen për 15 minuta

          Gjenerata e ardhshme e veturave elektrike do të mund t’i mbushin bateritë e tyre brenda 15 minutash. Një grup i kompanive prodhuese, përfshirë BMW-në, Porschen dhe Siemensin, kanë thënë se ata e...

          Më Shumë

          Robotët do të zëvendësojnë edhe mjekët

          Një robot që skanon tërë organizmin tuaj, di gjithcka...

          Facebook me një problem tjetër

          Facebook njoftoi këtë të premte se një problem në...

          Risia “Mercedes-AMG A 35 2018”

          Fuqia e nxehtë nuk tregon shenja të ngadalësimit. Tanimë...

          KOSOVA SOT TV
          Vajza bie nga kati i pestë, por pastaj ndodh kjo… (Video)

          Në Dagestan kamerat e qytetit kanë regjistruar një skenë të tmerrshme – rënien e një vajze nga kati i pesët. Po të mos ndodhedhin aty në atë çast dy persona, kudeshi se...

          Më Shumë

          Protagonisti i 'Home Alone', nuk e ka parë filmin që 15 vite (Video)

          Filmin që ne e shohim çdo fundvit, protagonisti nuk e ka parë...

          Si t’i pjekin në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

          Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të...

          OK KIDS
          Kush është Babadimri ?

          Babadimri, i cili iu jep dhurata fëmijëve, është në të vërtetë Shën Nikolla. Shën Nikolla është një figurë e lashtë, antike, e thurur me legjenda, përralla, mite. Kulti...

          Me Shume

          A i keni ditur këto fakte për Akrepat?

          Këta këmbë zgatur kanë bishtin e gjatë, i cili mbaron...

          Fakte interesante për mushkonjat

          Fakte interesante për mushkonjat Mushkonjat na shqetësojnë...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >